Design a site like this with WordPress.com
Začít

Psí ostrov (2018)

Téměř před deseti lety se Wes Anderson vytasil s animákem Fantastický pan Lišák, který krom známých hlasů, ukrytých pod vystupujícími loutkami, nabídl i velmi dospělý příběh s příměší lehkého, ale účinného humoru. Bude nyní i Psí ostrov další ranou do černého? 

Režisérem tohohle novýho animáku je týpek z americkýho Texasu, kterej dělá filmy očividně spíš pro radost. Většina jeho filmografie je o krátkometrážních snímcích a velkejch děl má jako šafránu. Když už ale Wes Anderson spáchá nějakej celovečerák, je to bomba, kterou nelze přehlédnou. A to už jak díky obsazení velmi zvučných jmen do hlavních rolí, či neskutečně originálním zpracováním. Ku příkladu lze použít třeba Grandhotel Budapešť, kde vystoupili – Edward Norton, Jeff Goldblum, Bill Murray, Willem Dafoe, Ralph Fiennes a další a další velcí herci Hollywoodu. Druhým snímkem, který uvedu abych ukázal, že mám Andersona v malíku, je třeba již zmíněný loutkový animák Fantastický pan Lišák. Zde se v hlavních (hlasových) rolích předvedli např. : George Clooney a Meryl Streep. Poslední Wesův film – Psí ostrov – také není výjimkou. Zvučná jména, originální zpracování a inteligentně vypadající téma, to by mohlo vyjít ne?Japonské souostroví, za dvacet let ode dneška (záleží teda samozřejmě kdy to čtete). Město Megasaki se stalo ohniskem psí chřipky a tak starosta Kobayashi musí jednat. Vydává proto oficiální dekret o vyhoštění všech psích mazlíčků na ostrov, který do této doby město užívalo pouze jako skládku odpadků.  Jako exemplární příklad je prvním psem (pes nula) na ostrov odpadků, nyní nově Psí ostrov, odeslaný Flíček (Spots), psí bodyguard přímo ze starostenské kanceláře. Půl roku po odsunu psů z centra Megasaki. Na Psí ostrov ztroskotá malý letoun nesoucí také malého pilota jménem Atari. Ten se vydal na pátrání po svém mazlíčkovi… Flíčkovi. Ano, starosta Kobayaši je totiž pěstounem Atariho a pořídil onoho chlupáče jako jeho ochranáře. Mezi nimi ovšem vzniklo pouto silnější než pracovní. Atari tak za pomoci smečky pěti divokých psů putuje po Psím ostrově a cestou odhaluje tajné plány jeho pěstouna, které nejsou tak úplně čestné…Wes Anderson je neskutečně kreativní a inteligentní člověk s velmi svérázným humorem. Fantastický pan Lišák už tenkrát nasadil laťku vysoko a když se nyní rozhodl následovat snímkem Psí ostrov, kde hlavními postavami opět budou loutková zvířata mluvící nejznámějšími hlasy Hollywoodu, čekal jsem úspěch a neskutečně jsem se těšil. Příjemný způsob vyprávění, kombinace různých druhů animací a nebo snad skvěle napsané dialogy, které sice občas možná ženou děj trochu moc kupředu, to ale vynahradí spousta pěkně užitých metafor a chytrý příběh s roztomilým podtextem, který dojme nejen psí páníčky. Psí stereotypy vyobrazené na jedničku a k tomu vše podkreslené super hudbou od Alexandre Desplata. Rodinné animované dobrodrůžo pro děti, jejich rodiče i psy, Wes Anderson je potěší všechny.

FINÁLNÍ VERDIKT:

Inteligentní, trefný a svérázně vtipný dospělácko/rodinný animák, který potěší nejen pejskaře, ale i jejich mazlíčky. Příběh se odvíjí svižně, ovšem kvůli občasně moc rychlým dialogům až moc. Pak si ale zachrání krk velmi tvůrčím způsobem animace a pěknými kulisami. Slavné hlasy jako Bryan Cranston, Jeff Goldblum, Ed Norton či Bill Murray jsou samozřejmě také stěžejními prvky a díky parádní režii šikuly Wese Andersona máte po dlouhé době k dispozici animovaný film, za který se nemusíte stydět, že ste viděli a nebo se bát, že by mohl Vašim dětem usmrtit mozkový buňky.

95%

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: